Historie firmy HEKL se datuje od roku 1990, kdy byla firma založena.

Firma HEKL – Herodek’s Lights v roce 1991 jako plně funkční zámečnická a pasířská dílna pro výrobu reklamních poutačů a převážně světelných reklam. Název HEKL vznikl jako zkratka ze jména majitele Ivana HErodKa a slova Lights.

Od roku 1992 se firma věnuje zejména výrobě a montáži reklam. Největší část výrobního programu zaujímají již od počátku reklamy světelné, a to jak za použití neonu, tak i jiných, dnes progresivních světelných zdrojů. Další významnou část výrobního programu tvoří zpracování grafiky, až ke konečné podobě.

Od roku 1993 firma zprovoznila vzorkovou prodejnu na Praze 7 v Argentinské ulici. Každým rokem se rozrůstala co do počtu zaměstnanců, tak i objemu zhotovených zakázek.

V roce 1996 měla firma již několikanásobný obrat než v roce 1993. Firma obstála i v roce 1997-8 v době nových ekonomických změn a nařízeních pro podnikatele.

Od roku 2000 se sortiment firmy rozšířil i o nový vlastní výrobní program v oblasti tvarových lisovaných písmen/forem a tváření kovů. Tím se zvýšila i operativnost ve výrobě. V srpnu roku 2002 přišel mezník – povodně(nejprve jsme v roce 1997 jako firma a zaměstnanci uspořádali sbírku a odvezli ji na pomoc Moravě a v roce 2002 postihly povodně Prahu a naší firmu). Byli jsme před důležitým rozhodnutím jak situaci vyřešit. Přesvědčil jsme se o jedné věci jako majitel firmy. Zaměstnanec zůstane zaměstnancem a podnikatel podnikatelem. Firma od května 2003 přesunula provozovnu na Prahu 10.
Rok 2005 byl pro firmu z hlediska činnosti zajímavý tím, že se zaměřila na poradenskou činnost v oboru a zúčastnila se mnoha výběrových řízení ve kterých uspěla. Díky novým informacím o konkurenci a technologiích v reklamě firma rozšířila svou činnost o nové světelné zdroje (úsporu energie klientům a snížení nákladú na výrobu)

V květnu 2008 došlo k přestěhování výrobních zařízení. Vzorková prodejna byla zrušena. Změnila se tím dlouholetá koncepce firmy prosazovat vzorkovou prodejnu a odpadly značné režijní náklady. Tím jsme dosáhli větší efektivity jak pro nás tak i pro zákazníka a mluví za nás dílo které jsme pro naše klienty za 18let vytvářeli. Investujeme do zákazníků tím, že je navštěvujeme osobně pro vzájemný osobní kontakt a možnost řešit věci přímo na místech, kam jsme stejně museli jezdit.

V roce 2010 byla založena firma HEKL SERVICE,s.r.o., která řeší pozáruční servis a veškeré servisní výškové práce s montážní plošinou. Montáží plošinu NISSAN s dosahem 18m firma pronajímá jen s vlastní obsluhou.

Světelné reklamy

Na zakázku i hotové vzory z tvarovaného plastu, venkovní, vnitřní s umístěním na střeše, světelné zdroje NEONY A DIODY.

Velkoplošné reklamy

Nesvětelné, světelné, orientační písmena – ocelová, pozinkovaná, hliníková, mosazná, nerezová.

Grafika

Polepy aut, výloh, výroba samolepící reklamy na zakázku, PRINT tisk, airbrush.

Inforfmační systémy

Poutače, áčka, označené směrovky, gravírování do mosazi, plastu, hliníku a nerezu.

Billboardy - totemy

Návrhy, realizace a montáž billboardů -prosvětlené a celoplošné, diodové, plnobarevné.

Image firem

Návrhy, grafické zpracování tiskovin, vizitky, katalogy včetně tisku a dopravy.